668 213 866 | 58 681 85 12         zsziozukowo@wp.pl

Klasy mundurowe - Obrona Terytorialna

 

Klasy mundurowe - Obrona Terytorialna

 

 

 

O PROGRAMIE MON:

 

24 maja 2019 roku w kompleksie lotniskowym 25 Brygady Kawalerii Powietrznej w Leźnicy Wielkiej odbył się uroczysty apel z udziałem kadetów z kilku szkół wojskowych oraz dyrektorów i przedstawicieli szkół, które prowadzą klasy mundurowe.

Uroczystość odbyła się z okazji wręczenia placówkom edukacyjnym certyfikatów uczestnictwa w III edycji programu „Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe”. 

W uroczystości udział wziął I Zastępca Dowódcy Generalnego RSZ gen. dywizji pilot Jan Śliwka oraz dowódca 25 Brygady Kawalerii Powietrznej gen. bryg. Adam Marczak.

Naszą szkołę reprezentowała Pani Dyrektor Gabriela Kowalska, Koordynator klas mundurowych Katarzyna Dagiel oraz uczniowie klas wojsk obrony terytorialnej.

 

Relacja z Apel kadetów w Leźnicy Wielkiej - zobacz tutaj

 

Patronem klasy Obrony Terytorialnej jest 

7 Pomorską Brygadą Obrony Terytorialnej im. kpt. mar. Adama Dedio w Gdańsku 

 

 

Kurs strzelecki dla klasy wojskowej

7 grudnia 2020 roku Zarząd Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących podpisał umowę z Ministerstwem Obrony Narodowej o dofinansowanie „Kursu strzeleckiego dla klasy wojskowej”  dla uczniów klasy II GOT. Uzyskaliśmy z MON dofinansowanie w wysokości 3086zł. W ramach tegoż kursu uczniowie klasy II GOT wezmą udział w zajęciach na strzelnicy w Kartuzach oraz w Miszewie (Perkun), przechodząc tym samym szkolenie w posługiwaniu się bronią pneumatyczną oraz bronią palną.

 

 

Integracja Oddziału Przygotowania Wojskowego

Klasa 1 OPW wzięła udział w Rajdzie integracyjno-szkoleniowym, który odbył się w dniu 16.09.2020r. Trasa obejmowała Babi Dół, dokąd młodzież dojechała kolejką PKM. Ze stacji zaś wyruszyła Jarem Raduni, by dotrzeć do Rutek. Zanim jednak stanęła na szlaku, odbyło się szkolenie z musztry. W czasie niełatwej pod względem wysiłkowym wędrówki wzdłuż rzeki uczniowie mieli okazję podziwiać malowniczą przyrodę kaszubskiego krajobrazu. A w czasie dłuższej nieco przerwy, wychowawca klasy Robert Redlicki przeprowadził z młodzieżą zajęcia integracyjne. W Rutkach na przystani kajakowej rozpalono ognisko, by posilić się pieczonymi kiełbaskami i kontynuować integrację grupy klasowej. Kadeci klasy pierwszej OPW dotarli do szkoły w Żukowie, maszerując kolumną dwójkową.

 

Wychowawca klasy I OPW

Robert Redlicki

© Copyright - Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Żukowie
Wykonane przez daniel.darul.pl na podstawie stylu Bootstrap