668 213 866 | 58 681 85 12         zsziozukowo@wp.pl

Biblioteka

 

"Biblioteka to przybytek na ścieżaj otwarty, zapraszający każdego w progi.

Wejdź gościu i stań się przyjacielem."

Jan Wiktor

 

 

Godziny pracy biblioteki

poniedziałek - piątek  8.00 - 16.00

pokój 317

 

 

Bibliotekarz poniedziałek wtorek środa czwartek piątek
mgr Danuta Klimkiewicz 8.00 - 16.00

8.00-8.55

11.45 - 16.00

8.00-12.45

13.40 - 16.00

8.00-12.45

8.00-13.00

mgr Małgorzata Białek - 9.00 - 15.00 - 10.00 - 16.00 13.00 - 16.00

 

Wyniki konkursu w ramach projektu

 

W konkursie na najlepszy projekt okładki oraz najciekawszą recenzję książki wygrała Patrycja Szymichowska z klasy III TEP.

Oto jej projekt okładki.

 

 

 

Patrycji gratulujemy sukcesu, a wszystkim serdecznie dziękujemy za udział i zapraszamy do kolejnych konkursów!

 

Nauczycielki Biblioteki

Danuta Klimkiewicz i Małgorzata Białek

 

Wirtualna wystawa książek „Z kobietą w tytule” na 102 rocznicę przyznania kobietom praw wyborczych

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

„Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” jest uchwalonym przez Radę Ministrów programem wieloletnim na lata 2016-2020, w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy.

Cel ten realizowany będzie przez finansowe wsparcie modernizacji, budowy lub przebudowy placówek bibliotecznych w mniejszych miejscowościach, oraz bieżące uzupełnianie zbiorów bibliotek publicznych i szkolnych o nowości wydawnicze:

Program składa się z 3 priorytetów, które realizuje MKiDN za pośrednictwem Biblioteki Narodowej i Instytutu Książki oraz MEN.

 

Nasza szkoła otrzymała wsparcie w ramach priorytetu 3 – Rozwijanie zainteresowań uczniów poprzez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych.

Celem priorytetu jest wzmocnienie zainteresowań i aktywności czytelniczej uczniów przez wspieranie organów prowadzących szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne dla dzieci i młodzieży, szkoły artystyczne realizujące kształcenie ogólne, a także szkoły, zespoły szkół i szkolne punkty konsultacyjne przy przedstawicielstwach dyplomatycznych, urzędach konsularnych i przedstawicielstwach wojskowych Rzeczypospolitej Polskiej oraz biblioteki pedagogiczne w podejmowaniu przedsięwzięć w obszarze rozwijania zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa.

 

Zapraszamy do zapoznania się z:

  1. Prezentacją o programie - zobacz tutaj
  2. Wykazem zakupionych książek cz.1 - zobacz tutaj 
  3. Wykazem zakupionych książek cz.2 - zobacz tutaj
  4. Wykaz zakupionych książek cz.3 - zobacz tutaj
  5. Wykazem zakupionych lektur - zobacz tutaj
  6. Prezentacją "Jak napisać recenzję książki - zobacz tutaj
  7. Prezentacją "Okładka, obwoluta" - zobacz tutaj

Wyniki konkursu SLEEVEFACE - czyli ubierz się w książkę

Konkurs plastyczny na okładkę książki

Konkurs na najciekawszą recenzję książki

Konkurs fotograficzny - Ubierz się w książkę

Wyniki konkursu Tydzień książek zakazanych

Danuta Klimkiewicz

Małgorzata Białek

Tydzień książek zakazanych

 

 

Idea tygodnia książek zakazanych wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych i dotyczy wolności czytania jako podstawowego prawa człowieka.

 

Książki są nośnikami myśli, często więc z powodów politycznych, społecznych, obyczajowych lub religijnych wiele z nich było i wciąż jest uznawanych za niebezpieczne.

 

Nauczycielki Biblioteki

Danuta Klimkiewicz i Małgorzata Białek

Narodowe Czytanie 2020

 

„Kto czyta – żyje wielokrotnie, kto zaś z książkami obcować nie chce, na jeden żywot jest skazany”

Józef Czechowicz

 

Lekturą dziewiątej edycji Narodowego Czytania jest jedno z najwybitniejszych dzieł polskiego romantyzmu Balladyna Juliusza Słowackiego. Balladyna to wybitne dzieło polskiego romantyzmu. Dramat został ukończony w grudniu 1834 roku, a wydany pięć lat później w Paryżu. Powstał na emigracji w czasie dyskusji na temat przyczyn niedawnej klęski powstania i debat nad wspólną historią i przyszłym losem narodu. Poeta połączył w tym utworze realizm i fantastykę, koncentrując się na analizie postaw i czynów bohaterów. Osadzona na tle baśniowych dziejów opowieść o dwóch siostrach – Balladynie i Alinie – stała się bardzo popularna. Wywarła duży wpływ na muzykę, malarstwo czy rzeźbę, a powstałe na przestrzeni lat jej liczne inscenizacje, zrealizowane przez wybitnych reżyserów i aktorów scen polskich, cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

Nasza szkoła, jak co roku włączyła się w akcję NARODOWE CZYTANIE. Tym razem wybrane fragmenty „Balladyny” J. Słowackiego uczniowie wraz z nauczycielami czytali, z podziałem na role, podczas poniedziałkowych lekcji. Z tej okazji na korytarzu przy bibliotece została zorganizowana wystawa.

 

© Copyright - Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Żukowie
Wykonane przez daniel.darul.pl na podstawie stylu Bootstrap